RSS
 

Zaawansowany system walki

Poradnik

Zaawansowany system walki

Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie” – Agis II Spartański

Kto chce stać w miejscu, gdy może poznać więcej sekretów? Z informacjami z poradnika SYSTEM WALKI, jesteś gotów wykonać najważniejsze zadania. Jeżeli chcesz zoptymalizować swoją wydajność w atakach w Grepolis i wybrać najlepszą taktykę, przeczytaj poniższe artykuły.

Podstawowa obrona

Każde polis ma swoją podstawową obronę. Oznacza to, że mieszkańcy miasta bronią się sami, pomimo, że nie ma jednostek w mieście. Dlatego jeżeli wyślesz tylko pojedynczego szermierza do miasta, zginie. Podstawowa obrona jest zwiększana wraz z rozbudową muru miejskiego.

Nastrój

Nastrój ma wielki wpływ na Twoje szczęście, będące czynnikiem w bitwie. Może ono przyjmować wartość od -30 do +30 więc nie zawsze korzystnie wpływa na nasze oddziały. Jest ono zawsze wskazywane z punktu widzenia atakującego. Jeżeli agresor ma nastrój +30% oznacza to, że zdolności do walki atakujących jednostek są wyższe o 30%.

Bonus nocny

Bonus nocny wpływa w dużym stopniu na zdolności walki Twoich jednostek. Ma on na celu zniwelować przewagę graczy atakujących w nocy. Przeważnie jest on aktywny od 24 do 7-8, a współczynnik obrony jednostek wzrasta dwukrotnie.

Katapulty

Mury miejskie Twojego przeciwnika w Grepolis są dla Ciebie za silne? W takim razie potrzebujesz potężnych katapult, które mogą zniszczyć wrogie mury. Aleksander Wielki używał ich z wielką efektywnością i były one skonstruowane specjalnie do tego celu. W dosłownym znaczeniu słowa katapultują wielkie kawałki skał w mury wroga i w ten sposób redukują jego efektywność. Czyni je to często niezbędnym składnikiem armii oblężniczej. Są one skuteczne nie tylko przeciwko kamiennym murom ale także przeciw ludziom, więc wrogie jednostki w zasięgu są szybko niszczone. Wadą katapult jest to, że poruszają się bardzo powoli, choć mogą pomieścić dużą ilość łupów.

Zakładanie własnego imperium

Rozwój innych miast w pobliżu Twojego polis pomoże rozwijać się Twojemu miastu. Samemu nigdy nie staniesz się potęgą. Aby stopniowo stawać się potęgą musisz tworzyć nowe miasta, prawdopodobnie na innych wyspach, dookoła wielkiego imperium Hellenistycznego. W dalszej części poradnika dowiesz się jak trwale podbijać i przejmować inne miasta.

Wartość kulturowa

Aby trwale podbić inne miasto Twoje polis musi posiadać dużą wartość kulturową, która ułatwia mieszkańcom innych miast zaakceptować Twoją dominację. Jest to też prawdopodobnie historyczny powód, dlaczego Sparta nigdy nie osiągnęła wielkości i atrakcyjności Aten.

Stopień kulturowy miasta, który zdobywasz w Agorze, mówi Ci ile pobliskich miast może stać się Twoimi polis.

Aby zwiększyć wartość kulturową możesz obchodzić święta w mieście. Te wielkie uroczystości zwiększą wartość kulturową i uczynią Twoje Polis słynne i atrakcyjne daleko poza jego granice. Do wyboru masz „Występy teatralne”, „Igrzyska Olimpijskie”, „Festyn miejski” i „Pochód triumfalny”.

Zakładanie miasta

Jeżeli nie jesteś dostatecznie silny aby podbić i przejąc inne miasto możesz założyć nowe miasto. Choć może to być pomocne, oznacza, że nowe miasto zaczyna od zera, podczas gdy po przejęciu miasta zachowujesz wszystkie budynki poprzedniego właściciela.

Podbijanie miasta

Opłaca się być przygotowanym na niebezpieczeństwa” – Ezop

Trzecim i ostatnim wymaganiem do podbicia polis w Grepolis jest budowa statku kolonizacyjnego. Wraz ze statkiem kolonizacyjnym do miasta przybywają pionierzy i niezbędne materiały do budowy nowego miasta. Nie wysyłaj swojego statku kolonizacyjnego bez odpowiedniej ochrony jednostek morskich i lądowych do Twojego nowego miasta. Teraz nie jesteś mile widzianą osobą, nawet jeżeli rozbiłeś twarde jądro obrony militarnej. Twoje jednostki kolonizacyjne potrzebują pewnego czasu, by przekonać ludność miasta, aby została podbita i przepełniła magazyn. Jeżeli jednostki kolonizacyjne przeżyją ten okres, nie zniszczone przez mieszkańców, miasto staje się Twoje. Odtąd nie musisz się martwić o powstanie i możesz zarządzać polis tak samo jak swoim rodzimym miastem.

Zostałeś podbity?

Zabrali wszystko? Nie martw się, w Grepolis nie oznacza to Twojego końca. Jeżeli Twoje miasto zostało podbite, możesz zacząć od nowa i wykorzystać otrzymaną lekcję, by zapobiec błędom, które popełniłeś wcześniej. Naturalnie rozumiem, że chcesz pozostać w swoim dotychczasowym sojuszu. Twoje nowe miasto będzie umieszczone w miejscu, gdzie inni gracze dookoła Ciebie są na podobnym do siebie poziomie gry. Z wiedzą, którą zyskałeś poprzednio, masz możliwość tym razem stać się bardziej skutecznym i potężniejszym.


Zobacz też:

>>Gry na Xbox 360 i PS3 od 20zł! Sprawdź koniecznie!<<

>>Najtańsze karty graficzne<<

>>Notebooki już od 214zł! Sprawdź<<