RSS
 

Sojusze

Sojusze

Sojusze w Grepolis

W starożytnej Grecji sojusze pomiędzy państwami-miastami były niesamowicie ważne w polityce. Sparta została przeciwnikiem Aten, kiedy połączyła się sojuszem z Koryntem i Argos. Dotyczy to również ciebie: musisz zadecydować, czy chcesz dołączyć do istniejącego sojuszu razem z innymi graczami, czy może założyć swój własny sojusz w Grepolis.

I. Szukanie sojuszu
„Kto się nauczył słuchać, będzie umiał i rozkazywać.” – Solon z Aten
Na początku Grepolis lepiej jest dołączyć do istniejącego sojuszu, zamiast stworzyć nowy. Zakładanie sojuszu jest proste, jednak zarządzanie nim bez doświadczenia jest bardzo trudne. Szybko może się okazać, że straciłeś grunt pod nogami! Aby jednak poszukać sojuszu należy wejść w zakładkę „Ranking” z lewej strony okna . Następnie należy kliknąć „sojusz” w górnej części okna. Po wybraniu sojuszu należy napisać do założyciela (rekrutanta) z prośba o zaproszenie .

II. Założenie i prowadzenie sojuszu
„Mały kraj nie może rywalizować z wielkim; niewielu nie może rywalizować z wieloma; słaby nie może rywalizować z silnym”. – Mencjusz
Stworzenie sojuszu jest wielkim krokiem w karierze każdego gracza Grepolis. Wiąże się to z ogromnym wkładem pracy, czasu i wieloma obowiązkami, dlatego powinno się najpierw uzyskać więcej doświadczenia w grze. Aby założyć sojusz należy kliknąć „Sojusz” w menu z lewej strony okna. W nowym oknie możesz obejrzeć swoje aktualne zaproszenia do sojuszów lub założyć nowy. Wystarczy wpisać jego nazwę w okienku i kliknąć przycisk „załóż”. Założyciel może później zmienić nazwę sojuszu. Po założeniu sojuszu w Grepolis powinieneś przygotować forum, by nowi członkowie mogli się przywitać i przedstawić. Poza tym powinieneś zmienić profil, który reprezentuje Twój sojusz. Zapraszanie nowych członków wymaga solidnego przemyślenia. Im bliżej siebie znajdują się gracze, tym łatwiej jest w przyszłości uzyskać pomoc. Potencjalni kandydaci powinni znajdować się w sąsiedztwie, mieć zbliżoną liczbę punktów i być aktywnymi graczami. Dobry sojusz ma około 3-40 aktywnych graczy i aktywne forum, gdzie można się bez problemu kontaktować.
Maksymalna liczba członków sojuszu oraz aktywnych zaproszeń wynosi 500 lub 100 , w zależności od świata.
Dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu i odrobinie szczęścia, sojusz rozwinie się, stając się silnym i wzbudzającym postrach wśród reszty świata.
Rada : Wiele silnych sojuszy w każdym świecie Grepolis posiada własne akademie, a te szkółki. Niestety nikt nie werbuje graczy od razu do głównego sojuszu, chyba że ten jest nowy. Jeśli chcesz przetrwać trudne początki w Grepolis, gdzie na porządku dziennym są napady nie tylko na wioski komputera ale i na początkujących graczy, to musisz poszukać takiego sojuszu który jest szanowany pośród innych. Przystąpienie do szkółki. bardzo potężnego sojuszu często się kończy tym, iż w razie wojny albo tracisz kompletnie wioskę albo zostaje zmieniona na farmę, jeśli szkółka nie ma zdecydowanych obrońców. To samo dotyczy się akademii sojuszu. Dlatego też czasem warto unikać takich form organizacji sojuszy. Tylko nowo powstające akademie jest w stanie się obronić przed większym przeciwnikiem. Stare rzadko mają takie szanse. Aby przystąpić do głównego sojuszu należy nie tylko uzbierać odpowiednią ilość miast i pkt, ale też wykazać się rozsądkiem jaki ochroną graczy będących albo w szkółce albo w akademii.

III. Uprawnienia i pozycja w sojuszu
* Założyciel – główny szef sojuszu, automatycznie posiada wszystkie uprawnienia. Dodatkowo może zmienić nazwę sojuszu lub go rozwiązać.
* Lider – zastępca założyciela. Ma niektóre wyższe prawa oraz wszystkie poniższe, może edytować działy na forum sojuszu. Widzi również aktywność lub urlop członków.
* Zaproszenia – może zapraszać graczy do sojuszu i cofać wysłane już zaproszenia.
* Korespondencja masowa – może wysyłać za jednym zamachem wiadomości do wszystkich członków sojuszu, co znacznie ułatwia komunikacje.
* Moderator forum – zarządza forum, zakłada i kasuje tematy, ustawia ich widzialność dla pozostałych członków sojuszu.
* Dostęp do wewnętrznych forów – widzi ukryte sekcje na forum sojuszu.

IV. Opuszczanie sojuszu
„Potężnemu sojuszowi nigdy nie można ufać.” – Fedrus
Jesteś niezadowolony z sojuszu? W Grepolis nic nie może cię w nim zatrzymać. W każdej chwili możesz opuścić sojusz poprzez kliknięcie na odpowiedni przycisk w przeglądzie. Po odejściu możesz założyć swój własny lub dołączyć do innego sojuszu. Upewnij się, że to rozwiązanie jest przemyślane. Jeśli będziesz za często zmieniał sojusze, możesz narobić sobie wielu wrogów!

V. Flagi sojuszu

VI. Logo sojuszu
Każdy sojusz może posiadać logo. Jego maksymalne wymiary wynoszą 240×180 pikseli i 180 bajtów. Dopuszczalne typy plikow graficznych to: jpeg , jpg , png oraz gif.

VII. Rozpad sojuszu
Jeśli w sojuszu znajduje się tylko założyciel, który skasuje swoje konto lub usunie się ono po dlugiej nieobecności, sojusz rozpadnie się. Jeżeli natomiast jest większa ilość członków, w tym osoba posiadająca prawa lidera, to ona zyska prawa założyciela. Z kolei w przypadku, gdy nikt oprócz założyciela nie posiada żadnyc praw, zostaną przydzielone osobie, która najwcześniej zaczęła grę w Grepolis , czyli posiada najmniejszy nr ID.


Zobacz też:

>>Gry na Xbox 360 i PS3 od 20zł! Sprawdź koniecznie!<<

>>Najtańsze karty graficzne<<

>>Notebooki już od 214zł! Sprawdź<<