RSS
 

Budynki

Grepolis – budynki

Tutaj znajdziesz listę budynków w grze Grepolis oraz ich krótki opis.

Senat – senat w Grepolis pozwala nam wznosić nowe budynki lub też rozbudowywać już istniejące budowle. Im wyższy poziom senatu tym krócej trwa budowa budynków.

Jaskinia – jaskinia to siedlisko naszych szpiegów, pomocni oni są w zdobywaniu informacji na temat wrogich miast w Grepolis. Jaskinia służy także do przechowywania srebra, wraz ze wzrostem poziomu jaskini rośnie limit srebra które możemy w niej przechowywać. Gdy mamy rozbudowaną jaskinie do maksymalnego poziomu limit srebra jakie możemy przechowywać znika.

Magazyn – magazyn to miejsce gdzie przechowujemy surowce naszego polis. Im wyższy poziom rozbudowy magazynu tym więcej surowców możemy przechowywać. Za każdy poziom rozbudowy możemy przechowywać 100 sztuk każdego surowca.

Gospodarstwo wiejskie – jeden z ważniejszych budynków w Grepolis. Gospodarstwo dostarcza żywność Twoim pracownikom i wojskom. Aby nasze polis się rozwijało musimy rozbudowywać nasze gospodarstwo. Maksymalny poziom rozbudowy gospodarstwa to 40.

Agora – w agorze możesz przeglądać zestawienie swoich wojsk w mieście jak i poza nim. Można tutaj podziwiać osiągnięcia kulturalne swojego polis ale również zaplanować następne wyprawy swoich wojsk dzięki symulatorowi walki w Grepolis. Można posiadać tylko i wyłącznie 1 poziom tego budynku.

Obóz drwali – w gęstym buszu poza obszarem naszego polis nasi drwale wycinają lite drewno aby zaopatrzyć nasze polis w ten bardzo potrzebny surowiec. Im wyższy poziom obozu tym więcej użytecznego drewna produkują robotnicy.

Kamieniołom – w kamieniołomie Twoi robotnicy wydobywają kamień potrzebny do rozbudowy Twojego polis. Im wyższy poziom kamieniołomu, tym więcej kamienia jest wydobywane.
Targowisko – umożliwia wysyłanie surowców do innych graczy w Grepolis. Prócz wysyłania surowców możesz także handlować wioskami rolniczymi znajdującymi się na Twojej wyspie.

Port – w porcie rozwijasz swoją flotę. Można tutaj budować jednostki transportowe jak i bojowe. Szybkość z jaką Twoi pracownicy budują statki zależy od poziomu rozbudowy portu.

Koszary – w koszarach można rekrutować tradycyjne wojska ale także jednostki mityczne. Im wyższy poziom rozbudowy koszar w Grepolis, tym szybciej wyszkolisz swoje wojska.

Mur miejski – mur jak to mur, służy do ochrony miasta przed wojskami wroga lub innych graczy Grepolis. Zwiększa on obronę bazową oraz zdolność obronną Twoich polis.

Akademia – w akademii możesz przeprowadzać różnego rodzaju badania. Grepolis oferuje Ci wszechstronne technologie które mogą wzmocnić Twoje wojska, poprawić umiejętności budowlane czy też dostarczyć nowych technik walki. Im wyższy poziom rozbudowy, tym więcej technologii jesteśmy w stanie odkryć.

Świątynia – W świątyni możesz czcić wybranego boga. Każdy z bogów w Grepolis może użyć różnych sił boskich i przywołać do życia różne mityczne jednostki. W obu przypadkach potrzebne będą ci boskie łaski, które powstają u boga czczonego w świątyni. Im wyższy poziom rozbudowy świątyni, tym więcej boskich łask dostaniesz od bogów.

Teatr – po zbudowaniu teatru dostajemy możliwość wystawienia wspaniałych sztuk, zwiększając tym samym wartość kulturalną swojego miasta.

Łaźnie – w antycznej Grecji bardzo duży nacisk kładziono na higienę. Budując łaźnie podnosisz poziom zdrowia swoich mieszkańców i zwiększasz ich liczbę o 10%.

Biblioteka – jak już od dawna wiadomo wiedza to potęga. Budując bibliotekę otrzymasz 12 dodatkowych punktów badawczych, które możesz zatrudnić w odkrywanie nowych technologii w akademii.

Latarnia – latarnia w Aleksandrii była uważana za jeden z siedmiu cudów świata. Budując Jej nieco mniejszą wersję w Grepolis w pobliżu portu podniesiesz prędkość swojej floty o 15%, ponieważ znacznie ułatwi ona nawigację.

Wieża – ogromna wieża zwiększa siłę obronną Twoich wojsk o 10 % ale także zmienia Twoje polis w niemalże niezwyciężoną twierdzę.

Boski posąg – greckich bogów naprawdę ciężko zadowolić i żądają oni wielu oznak uwielbienia i oddawania hołdu. Dzięki tym posągom możesz im pokazać ile dla Ciebie znaczą i zwiększyć tym samym ilość boskich łask uzyskiwanych w świątyni.

Wyrocznia – dzięki Niej możesz wykrywać wrogich szpiegów w Grepolis. Dzięki Niej posiadasz informację kto i kiedy Cię szpiegował i zarazem możesz lepiej się przygotować do zbliżających się ataków.

Placówka handlowa – zwiększa maksymalny kurs handlu z wioskami z 1:1,25 do 1:1,35


Zobacz też:

>>Gry na Xbox 360 i PS3 od 20zł! Sprawdź koniecznie!<<

>>Najtańsze karty graficzne<<

>>Notebooki już od 214zł! Sprawdź<<