RSS
 

Bogowie

Bogowie w Grepolis

Zawsze zastanawiałeś się który z bogów w Grepolis jest najsilniejszy?

Sprawdź to teraz, poniżej znajdzieciesz listę bogów w grze Grepolis oraz opis ich zakresu władzy, boskich mocy oraz przywoływanych mitycznych stworzeń.

Zeus


Jako władca nieba i ziemi, Zeus był uważany przez mitycznych Greków za najpotężniejszego spośród wszystkich bogów. Wstąpił na tron Olimpu gdy zabił swojego ojca, Kronosa w potężnej bitwie.
W Grepolis Zeus może przywołać mitycznego Minotaura i Mantykorę. Minotaur – pół człowiek, pół byk – jest silną jednostką defensywną. Natomiast Mantykora – pół człowiek, pół lew – jest silną i szybką jednostką ofensywną.
Zeus jest znany ze swojej agresji, więc jego boskie moce sprzyjają ofensywie. Z błyskawicą Zeusa możesz zniszczyć wrogi budynek lub zgnieść jego armię. Przy wystarczającej przychylności możesz także wezwać Zeusa do wzmocnienia floty albo zesłania rydwanu dla wzmocnienia twojej armii.

Boskie moce Zeusa

Boski znak – wybrane miasto otrzymuje jeden rydwan (koszt: 50 łask bożych)
Błyskawica – uszkadza losowo wybrany budynek (koszt: 200 łask bożych)
Korzystny Wiatr – flota morska walczy 10% silniej (koszt: 250 łask bożych)
Gniew Zeusa – niszczy 10-30% jednostek lądowych wybranego ataku (koszt: 300 łask bożych)

Posejdon


Posejdon jest bratem Zeusa. Panuje nad morzami w głębinach swojego Kryształowego Pałacu. Greccy marynarze ofiarowywali konie na jego cześć, aby podróżować bezpiecznie. Posejdon jest najlepiej znany ze swojej nienawiści do Odyseusza, który oślepił syna Posejdona, cyklopa Polifema.

W Grepolis Posejdon może przywołać mitycznego Cyklopa i Hydrę. Cyklop – jednooki gigant – jest najsilniejszą ze wszystkich jednostek, ale jest bardzo podatny na pchnięcia, podobne do tego, gdy Odyseusz oślepił włócznią Polifema. Hydra – dziewięcioigłowy olbrzymi wąż – jest jedynym mitycznym stworzeniem morskim. Jest lepsza od wszystkich statków, ale znacznie droższy.

Posejdon jest znany ze swojej władzy nad morzami, więc jego boskie moce wspierają walkę okrętów. Posejdon może wywołać sztorm, by zniszczyć wrogą flotę lub trzęsienie ziemi na dnie morza, aby zniszczyć Mur miejski wrogiego miasta. Jednak Posejdon ma także przyjazne strony, często zapewnia przydatne dryfowanie drewna oraz zachęca żeglarzy do szybszej pracy w Porcie.

Boskie moce Posejdona:

Dar morza – miast otrzymuje 800 jednostek drewna (koszt: 25 łask bożych)
Zew morza – produkcja w porcie wzrasta o 100% na 12 godzin. Na szybkich światach czas tej się zmienia. Np. jeśli prędkość świata wynosi 2, to czas mocy trwa 6 godzin (koszt: 60 łask bożych)
Trzęsienie ziemi – mur miejski jest burzony o 1-3 poziomy (koszt: 350 łask bożych)
Sztorm – niszczy 10-30% wrogich okrętów wojennych (koszt 280 łask bożych)

Hera


Hera jest zarazem żoną i siostrą Zeusa, co nie jest rzadkim pokrewieństwem w Greckiej mitologii. Jest boginią małżeństwa i porodów, często określaną też jako bogini rodziny. Znane były też jej silne powiązania z naturą.

W Grepolis Hera może przywołać mityczne Harpie oraz Meduzy. Harpia – pół orzeł, pół kobieta – jest drugą, pod względem szybkości, jednostką, jak w Greckiej mitologii Harpie podróżowały z wiatrem. Prędkość ta jest korzystna w ofensywie, jednak są one dość słabe w defensywie. Meduza – skrzydlaty potwór z wężowymi włosami – był posądzany o umiejętność zamiany mężczyzny w kamień. W Grepolis Meduza jest najsilniejszą z jednostek.

Hera jest znana z panowania nad emocjami, więc jej boskie moce wspierają twoich ludzi. Gdy Hera urządza swoje przyjęcie weselne otrzymuje surowce dla twoich ludzi. Potrafi także dotrzeć do serc twoich ludzi, aby pracowali szybciej albo zwiększyli przyrost populacji w Koszarach. Hera potrafi także pomóc w przypadku ataku, atakujący wojownicy poczują tęsknotę i stracą część swojej zdolności do walki.

Boskie moce Hery

Wesele – miasto otrzymuje 125 jednostek drewna, 200 kamienia oraz 200 srebrnych monet (koszt: 30 łask bożych)
Zadowolenie – wydobycie surowców wzrasta o 50% na 12 godzin. Na szybkich światach czas ten się zmienia. Na przykład prędkość świata 2, to czas mocy 6 godzin (koszt: 120 łask bożych)
Wzrost populacji – w koszarach, wszelka rekrutacja, która zostanie uruchomiona w ciągu 12 godzin jest przyspieszona o 100%. Na szybkich światach czas ten się zmienia. Na przykład prędkość świata 2, to czas mocy 6 godzin (koszt: 80 łask bożych)
Tęsknota – atakujące jednostki walczą o 10% słabiej (koszt: 140 łask bożych)

Atena


Atena jest córką Zeusa. Jest imienniczką i boską patronką miasta Ateny, nazywanego „Niezwyciężonym” i „Niestrudzonym”. W greckiej mitologii Atena jest bogiem taktyki wojennej i strategii, znana z walki z Grekami w Wojnie Trojańskiej.

W Grepolis Atena może przywołać mityczne Centaury oraz Pegazy. Centaur – pół człowiek, pół koń – jest najszybszą jednostką defensywną uzbrojoną w łuk i strzały. Pegaz – skrzydlaty koń – jest dzieckiem Posejdona i Meduzy. W Grepolis Pegaz jest najszybszą jednostką z silnymi umiejętnościami defensywnymi.

Jeżeli szukasz boga do ochrony przed obcymi trzęsieniami ziemi i błyskawicami, Atena jest po prostu dla Ciebie. Z Ochroną Miasta, na Twoje miasto nie mogą wpływać Boskie Moce innych bogów przez 12 godzin. Atena może także pomóc przeprowadzić rekonesans części atakujących jednostek przed ich przybyciem, a także jako boska patronka może nakłonić 5 jednostek do dołączenia do Twojej armii. Atena wspiera Cię także podczas bitwy pobudzając Twoją armię heroizmem, dzięki czemu walczy ona o 10% silniej.

Boskie moce Ateny

Opiekunka – miasto otrzymuje 5 losowych jednostek (koszt: 60 łask bożych)
Mądrość – otrzymujesz raport szpiegowski o jednostkach wroga (koszt: 140 łask bożych)
Ochrona miasta – miasto nie ulega wpływom Boskich Mocy przez 12 godzin. Na szybkich światach czas ten się zmienia. Na przykład prędkość świata 2, to czas mocy 6 godzin (koszt: 130 łask bożych)
Heroiczna siła – jednostki lądowe są 10% silniejsze w następnej bitwie (200 łask bożych)

Hades


Hades jest wyłącznie dostępny w wersji Grepolis 2.0
Hades w mitologii greckiej oznacza zarówno świat zmarłych, jak i boga-władcę tego podziemnego świata zmarłych. Hades był synem tytana Kronosa i tytanidy Rei oraz bratem Zeusa, Posejdona, Hestii i Hery. Uprowadził z ziemi Persefonę, córkę Demeter, która później została jego małżonką. Jego atrybutami były berło i klucze. Przy boku zawsze miał Cerbera – trójgłowego psa.

Boskie moce Hadesa

Hełm niewidzialności – Twoje wojska są niewidoczne w ciągu pierwszych 10% podróży na wioskę wroga (koszt: 120 łask bożych)
Skarby podziemia – Otrzymujesz 500 srebrnych monet (koszt: 30 łask bożych)
Zaraza – Rzucenie tego czaru na wrogą wioskę powoduje zmniejszenie produkcji surowców przez 3 godziny o 50% (koszt: 250 łask bożych)
Zmartwychwstanie – 10% twoich zabitych jednostek powraca do swojego rodzinnego miasta (koszt: 400 łask bożych)


Zobacz też:

>>Gry na Xbox 360 i PS3 od 20zł! Sprawdź koniecznie!<<

>>Najtańsze karty graficzne<<

>>Notebooki już od 214zł! Sprawdź<<